Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

FK-Leotar-Logo100x100

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Чак осам голова: Зрињски – Леотар 6:2 (Фото)

У посљедњој утакмици ове године Леотар је доживио убједљив пораз од Зрињског резултатом 6:2 (2:0).

Леотар је колико-толико успио да парира Мостарцима у првом полувремену, али бројне грешке одбране Леотара резултирале су са чак шест примљених голова, а најзаслужжнији што резултат није био убједљиви је голман Мићо Вукановић, који је одбранио неколико тзв. „зицера“. Недостатак неколико кључних фудбалера се итекако осјетио у тиму Леотара, који није успио да организује своју игру и углавном су покушавали да угрозе Зрињски из контранапада, а голове су постигли пред крај утакмице када је побједник већ одавно био ријешен.

Зрињски је повео из пенала у 16. минуту, а стријелац је био Немања Билбија, након што је Игор Атељевић фаулирао противничког играча у шеснаестерцу. На 2:0 повећао је Иван Јукић у 31. минуту ударцем са десетак метара.

У другом полувремену Зрињски је наставио са нападима, па је након свега 4 минута Игор Станић повећао предност на 3:0. До краја утакмице, бивши играч Леотар Данило Шиповац је постигао два гола у 68. и 84. минуту, а једном је своју мрежу погодио и Игор Атељевић у 72. минуту. Леотар је постигао први гол за 5:1 у 79. минуту, када је Асим Зец сјајно пронашао Милоша Аћимовића, који је рутински постигао погодак оставши очи у очи са голман Зрињског. Други гол је дјело Асима Зеца из пенала, након што је прије тога оборен у казненом простору Мостараца.

ЗРИЊСКИ – ЛЕОТАР    6:2    (2:0)

Требиње – Стадион „Бијели бријег“. Гледалаца: 1000. Судија: Бењамин Дељковић (Сарајево). Стријелци: 1:0 Билбија 16 (пенал), 2:0 Јукић 31, 3:0 Савић 49, 4:0 Шиповац 68, 5:0 Атељевић (аутогол) 72, 5:1 Аћимовић 79, 5:2 Зец 81 (пенал), 6:2 Шиповац 83. Жути картони: Зломислић (Зрињски), Милић (Леотар).

ЗРИЊСКИ: Чондрић, Баришић, Ћорлука, Јукић (од 70. минута Малекинушић), Зломислић (од 62. минута Каменар), Машић (од 62. минута Шиповац), Савић, Јаковљевић, Мемија (од 46. минута Бекић), Јурановић (од 65. минута Гаџе), Билбија. Тренер: Сергеј Јакировић.

ЛЕОТАР: Вукановић, Милић, Андрић (од 38. минута Зец), Рамић, Секуловић, Аћимовић, Максимовић, Атељевић (од 86. минута Медан), Чолић, Арсић, Босанчић. Тренер: Бранислав Крунић.