Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Киша прекинула херцеговачки дерби: Леотар – Вележ 2:1

Херцеговачки дерби у Првој лиги Републике Српске између Леотара и Вележа прекинут је у 75. минуту при резултату 2:1 за тим са Полица.

До прекида је дошло због олујног невремена праћеног јаком кишом и вјетром, а након што се ситуација дјелимично смирила, због великих количина воде на терену, није било услова за наставак сусрета. С обзиром да је одиграно више од 80% сусрета, утакмице ће бити регистрована постигнутим резултатом.

Леотар је повео већ у 2. минуту голом Амара Ђудерије, након асистенције Марка Шушара, а у 25. минуту Дарко Ђајић је удвостручио предност, ударцем главом након корнера. Коначан резултат поставио је Харун Абаза у 48. минуту прелијепим голом из слободног ударца са 20 метара.

Леотар је наступио у саставу: Перишић, Миловић, Глоговац, Цмиљановић, Бабић, Ђудерија, Милић (од 46. минута Капор), Ђајић, Леко (од 46. минута Поповић), Шушњар, Пенић.

Леотар се налази на 8. мјесту са 13 освојених бодова, а у сљедећем колу гостује Романији са Пала, која тренутно заузима 15. мјесто са 6 бодова. Прије тога, Леотар ће у Источном Сарајеву против Славије у уторак играти утакмицу 1/16 финала Купа Босне и Херцеговине.