Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Ковачевић и Маријага „потопили“ Жељезничар

Фудбалери Леотара остварили су побједу у 22. колу м:тел Прве лиге Републике Српске савладавши на Полицама бањалучки Жељезничар резултатом 2:1 (2:0).
Stiven Marriaga (FK Leotar)

Леотар је до предности дошао у 26. минути преко Борне Ковачевића, који је једну одбијену лопту послао у гол. Пар минута прије тога, Дарку Ђајићу је поништен погодак, што је изазвало чуђење свих на стадиону у Полицама. Леотар је дуплирао предност минут прије краја првог дијела, када је погодио Колумбијац Стивен Маријага.

Жељезничар је смањио предност Леотара у 52. минуту, када је Ђорђе Ђогић реализовао пенал, који је такође изазвао доста чуђења међу играчима и навијачима.

Након 22. одиграна кола Леотар се налази на диоби 4. мјеста са 36 бодова, 16 мање од лидера Радника, коме ће Требињци гостовати у наредном колу (недјеља, 17:00).