Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Куп БиХ: Жељезничар – Леотар 2:1

Фудбалери Леотара поражени су од Жељезничара у оквиру осмине финала Купа БиХ резултатом 2:1. Леотар је повео на Грбавици, примио гол из пенала, више од пола сада играо са два играча мање, а сат времена са једним и када се чинило да ће утакмица "отићи у пенале", Дрљо је постигао феноменалан гол са 25 метара.
Leotar Željeznicar Kup BiH

Леотар је и прије вођства имао одличну прилику. Једну убачену лопту са стране Аћимовић  је умирио грудима и шутирао из волеја, а лопта је завршила на пречки. Оно што тада није успио, Аћимовић је у 29. минуту урадио на још љепши начин. Покушао је да шутира са 25 метара, али је његов шут изблокиран. Међутим одбијена лопта му је „сјела“ баш онако како треба и завршила испод пречке гола Жељезничара.

Домаћи тим је изједначио у 41. минуту. Након шута Крпића лопта на путу ка голу погађа Андреја Ђурића у руку. Судија Топузовић је играчу Леотара показао директан црвени картон, а сигуран реализатор пенала био је Семир Штилић.

Леотар је у наставку утакмице успјешно одолијевао нападима Жељезничара, иако је од 60. минута играо са два играча мање. Приликом изласка из игре, судија Топузовић је процијенио да Прусина одуговлачи и показао му други жути картон, након што је Прусина већ напустио терен, не дозволивши Леотару да утакмицу настави са 10 играча. Гол одлуке постигао је млади Андрија Дрљо, прелијепим ударцем са 25 метара, који је завршио у самом горњем лијевом углу гола Леотара.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – ЛЕОТАР   2:1   (1:1)

Сарајево – Стадион „Грбавица“. Гледалаца: 6500. Судија: Елведин Топузовић (Тузла). Стријелци: 0:1 Аћимовић 29, 1:1 Штилић (пенал) 41, 2:1 Дрљо 87. Жути картони: Крпић, Хоџић, Јашаревић, Штилић (Жељезничар), Чавић, Прусина (Леотар). Црвени картони: Ђурић (Леотар) у 40. минуту, Прусина (Леотар) у 59. минуту.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бендер, Цоцалић, Крпић, Мекић (од 63. минута Хоџић), Штилић (од 90. +1.минута Шехић), Дрљо (од 90. + 1. минута Хајдаревић), Хоџић, Дрина, Галић, Амоа, Јашаревић (од 81. минута Крижевац).

ЛЕОТАР: Пулетић, Прусина, Ханџић (од 46. минута Узелац), Шиповац (од 68. минута Стојковић), Аћимовић (од 63. минута Милаковић), Ђајић, Ђурић, Цмиљановић, Карић (од 78. минута Тахрић), Чавић (од 78. минута Милић), Георгиев.