Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Леотар – Игало 1:1

У дуелу старих спортских пријатеља, чији је међусобни сусрет постао редовна пракса већ неколико сезона, виђен је допадљив фудбал са много енергије, што је и публика знала да препозна и награди.
Luka Babic (Leotar) i Armin Adzovic (Igalo)

Иако се ради тек о првој утакмици, у фази припрема гдје су „ноге тешке“ како то тренери воле да кажу, публика на Полицама је могла да види Леотаров тим са једном новом енергијом и принципима игре на који ће инсистирати нови шеф стручног штаба Зоран Шараба. Очекивала се тврда и трома утакмица, међутим обје екипе су од прве минуте настојале да дођу до игре и угрозе гол противника.

Након почетне иницијативе Леотара и неколико пропуштених „зицера“ стигла је казна у 37. минуту када је Алдин Аџовић довео госте у вођство. Коначних 1:1 постављено је у 80. минуту, након што је 16-годишњи Тео Лакић сам избио пред голмана Игала и несебично упослио Луку Ђуричковића на другој стативи, коме је остао лакши дио посла.

„Утисци послије утакмице и након двије недјеље рада су више него позитивни, истакао је Шараба. Момци вриједно и напорно раде. Мислим да је данас била једна добра тренинг утакмица и најважније је да нам се нико није повриједио. Нису играли црногорски интернационалци Матија Рачић и Вељко Раденовић, а имали смо још неке играче које смо хтјели провјерити.“

ЛЕОТАР – ИГАЛО    1:1 (0:1)

Требиње – Стадион „Полице“. Гледалаца: 200. Судија: Милан Кукрика (Требиње). Стијелци: Ђуричковић у 80. минуту за Леотар, Аџовић у 37. минуту за Игало.

ЛЕОТАР: Перишић, Радовић, Батос, Бабић, Звиздић, Милић, Радосављевић, Ђуричин, Бегић, Колак, Ђуричковић. Још су играли: Видаковић, Вујичић, Ђајић, Вукајловић, Глоговац, Панџић, Спаић, Лакић, Пејовић, Милојевић.

ИГАЛО: Миловић, Балић, Кулановић, Ј. Мугоша, Мабоа, Кордоба, Аџовић, Дошљак, Дујовић, Милић. Још су играли: Б. Матејић, В. Матејић, Н. Поповић, Ј. Поповић, М. Мугоша, Косаћ, Кортадо Рамирез, Перовић, Ченић.