Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Леотар савладао Омарску са пенала

Да су унапријед добијене утакмице најтеже, показало се и овога пута на Полицама. Леотар је теже од очекиваног савладао "фењераша" прволигашког каравана Омарску 1:0, а једини погодак на утакмици постигао је Михаило Цмиљановић у 70. минуту са "бијеле тачке".

За 90 минута утакмице, Леотар није успио да створи озбиљнију прилику пред голом Омарске, иако је већим дијелом сусрета држао лопту у својим ногама. Додуше, ни гости нису имали озбиљније нападачке амбиције на овој утакмици и базирали су се углавном на одбрану свог гола, те кренули напријед тек након водећег гола Леотара.

Прву прилику на утакмици имао је Зоран Милић у 61. минуту сусрета, када је силовито шутирао са 30 метара, али је лопта прошла поред стативе гола Омарске. Уједно ово је било и једино вриједно помена са данашњег сусрета, осим поготка који је у 70. минуту из једанаестерца постигао Михаило Цмиљановић, након што је неко од гостујућих одбрамбених играча играо руком у свом шеснаестерцу.

Леотар је од 85. минута играо са играчем мање, јер је због два црвена картона игру морао напустити Амар Ђудерија.

У овом сусрету, за Леотар су играли: Видаковић, Миловић (од 90.+3. минута Капор), Цмиљановић, Бабић, Бегић (од 90. минута Глоговац), Леко, Татар (од 46. минута Колак), Маријага, Васиљевић, Паранос (од 46. минута Ђудерија), Милић (од 78. минута Шушњар).

У сљедећем колу, Леотар гостује Сутјесци у Фочи, а сусрет се игра у суботу 23. марта са почетком у 17 часова.