Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Леотар убједљиво до осмине финала Купа Републике Српске

Леотар је убједљивом побједом против Херцеговца у Билећи резултатом 1:5 (0:2) остварио пласман у осмину финала Купа Републике Српске "др Милан Јелић".

Јунак данашњег тријумфа био је 19-годишњи Кристијан Пенић, који је на свом дебију у дресу Леотара постигао хет-трик (10′, 58′ и 63′). Голове за Леотар постигли су још Огњен Крнета (32′) и Матија Глоговац (77′), коме је ово први гол у дресу Леотара.

Леотар је током свих 90 минута био бољи противник и имао контролу утакмице. Тренер Ћурић је плански одморио неколико фудбалера, али и поред водства од 2:0, тренер Леотара је имао доста замјерки на игру својих пулена у првом полувремену, јер нису испоштовали све што је од њих тражено. У наставку су шансу добили и јуниори, који су релативно рутински привели утакмицу крају.

За Леотар су играли: Милошевић (од 78. минута Шаровић), Цмиљановић, Бабић (од 72. минута Поповић), Ђудерија, Милић, Крнета (од 46. минута Панџић), Колак, Соса (од 60. минута Глоговац), Шушњар (од 60. минута Капор), Пенић, Паранос.

Овом приликом, желимо да се захвалимо Херцеговцу на гостопримству и желимо им срећу у наставку првенства.