Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Леотару велики бод на гостовању у Добоју

Фудбалери Леотара освојили су бод на гостовању у Добоју против Слоге и тако, захваљујући и осталим резултатима у овом колу, поново преузели судбину у своју руке.
Miloš Aćimović FK Leotar FK Sloga Doboj

До краја првенства остала су још четири кола. Леотар у недјељу гостује Игману, па након тога на Полице долази Тузла Сити. Предзадње коло Леотар ће на ноге Зрињском, који је већ осигурао одбрану титуле, а у посљедњем колу на Полице долази Широки Бријег, који лагано посустаје у борби за неко од мјеста које воде у европска такмичења.

Леотар је тренутно 12. са 28 бодова, али седмопласирана Тузла сити има 31, тако да је чак шест екипа у свега три бода.

Леотар је у Добоју одиграо добру утакмицу, али по свему приказаном чини се да је неријешен резултат најреалнији исход овог сусрета. Слога је повела у 13. минуту голом Милоша Николића, који је био најспретнији пред голом Леотара након једног корнера. Након тога Слога је имаја пречку, а са друге стране добру прилику пред голом Слоге није искористио Махир Карић, који је из изгледне позиције шутирао преко гола.

У другом полувремену Леотар је доста боље стајао на терену и заслужено дошао до изједначења у 80. минуту. Милош Станојевић је упутио центашур са десне стране, а Милош Аћимовића главом са десетак метара погађа мрежу Слоге. Само пар минута након тога, Амар Тахрић је имао сјајан соло продор, предриблао неколико играча Слоге, али је његов шут био изблокиран у посљедњем тренутку. И домаћин је могла до побједе, али је Душан Пулетић одлично одбранио ударац фудбалера Слоге.

У сљедећем колу које је на програму у недјељу Леотар гостује Игману у Коњицу, још једном од конкурената у борби за опстанак. Утакмица се игра у 15:30 часова уз директан ТВ пренос на Арена спорт.

СЛОГА ДОБОЈ – ЛЕОТАР   1:1   (1:0)

Добој – Стадион „Луке“. Гледалаца: 1200. Судија: Мирза Казлагић (Цазин). Стријелци: 1:0 Николић 13′, 1:1 Аћимовић 80′. Жути картони: Стевановић (Слога), Ханџић, Тахрић, Ђајић, Милић (Леотар).

СЛОГА: Трако, Дадић, Николић, Попара (од 85. минута Ђорић), Стевановић (од 67. минута Зајић), Крстовски, Старчевић (од 46. минута Михајловић), Билал (од 67. минута Чолић), Ристић, Баштић, Милановић. Тренер: Владо Јагодић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Карић, Чубрило, Милић, Ханџић, Шиповац (од 60. минута Стојковић), Ђајић (од 68. минута Станојевић), Ђудерија (од 46. минута Тахрић), Цмиљановић, Чавић (од 79. минута Спаић), Милаковић (од 60. минута Аћимовић). Тренер: Марко Максимовић.