Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Леотару херцеговачки дерби

Фудбалери Леотара остварили су трећу узастопну побједу у првенству савладавши Сутјеску из Фоче резултатом 3:1 (2:1) у оквиру 4. кола Прве лиге Републике Српске.

Леотар је повео већ у 9. минуту. Стефан Паранос је шутирао са 20-ак метара, лопта је на путу до гола поскочила и преварила голмана Сутјеске.

Само осам минута касније Леотар је удвостручио предност. Михаило Цмиљановић је извео слободан ударац са десне стране, а Аћимовић главом пребацио лоше постављеног голмана Сутјеске.

Сутјеска се вратила у игру у 23. минуту, када је капитен гостију Никола Мојовић из слободног ударца са центра игралишта изненадио Риста Перишића који је стајао на 10-ак метара од гол линије.

Коначан резултат постављен је у 53. минуту, а актери су били исти као код другог гола Леотара. Цмиљановић је извео корнер са десне стране, а Аћимовић главом са пет метара закуцао лопту у мрежу.

Леотар је наступио у саставу: Перишић, Миловић, Цмиљановић, Бабић, Милић (од 81. минута Панџић), Крнета (од 63. минута Колак), Аћимовић (од 74. минута Шушњар), Ђајић (од 63. минута Ђудерија), Бегић, Леко (од 74. минута Соса), Паранос.

Тренер Леотара Олег Ћурић: „Задовољан сам са три освојена бода. На вријеме смо постигли два гола, али онда својом неспретности вратили госте у игру. Онда смо играли нешто нервозније, али срећом одмах на почетку другог полувремена постигли гол и рутински привели утакмицу крају. Имали смо још пар шанси, могли да дамо неки гол, али и са овим резултатом сам задовољан.“