Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Лидер заустављен на Полицама

Фудбалери Леотара савладали су Рудар Приједор на Полицама резултатом 1:0 (0:0) у оквиру 10. кола Прве фудбалске лиге Републике Српске.

Леотар је тако „рударима“ нанио први пораз у овој сезони и тако демантовао „стручњаке“ који су их отписали из трке за врх табеле. Леотар је против Рудара играо управо онако како је њихов тренер Олег Ћурић и захтијевао, храбро, борбено, стрпљиво… Није Леотар умирао у љепоти, али она ријетко када у фудбалу донесе жељени резултати. На терен су изашли ратници и освојили три бода, која су Леотар примакла на четири бода заостатка за Приједорчанима.

Погодак вриједан три бода, постигао је Никола Леко у 74. минуту утакмице након корнера који је извео Михајло Цмиљановић.

Леотар је наступио у саставу: Перишић, Миловић (од 70. минута Паранос), Цмиљановић, Бабић, Ђудерија, Милић (од 90. минута Колак), Ђајић, Бегић, Леко (од 89. минута Глоговац), Шушњар, Пенић (од 70. минута Крнета).

У сљедећем колу Леотар гостује у Источном Сарајеву, гдје ће играти против Славије (субота, 14. октобар у 14:30).