Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Максимовић: Заслужена побједа, боримо се

Тренер Леотара Марко Максимовић је након утакмице против Жељезничара (1:0) био поносан на своје играче.
Marko Maksimović, trener FK Leotar

„Морам на почетку да истакнем да ми је драго да је терен био доста бољи и да је пружио добре услове за игру за обје екипе, што раније није био случај. Раније је био такав терен који је, да будем искрен, више ишао нама у прилог. Мислим да смо отворили добро утакмицу, да смо од старта били доста агресивни. Свјесно смо дозволили штоперима Жељезничара да воде игру и покушали да изолујемо Штилића колико год је то могуће. Имали смо и среће што њихов најбољи играч Сантос данас није играо. Ми смо имали велике кадровске проблеме. Узелац није играо, Шиповац је могао само полувријеме, Чубрило је играо под ињекцијама. Имамо скроман ростер и буџет, али боримо се. Да ли је то некоме ОК или није, не бих улазио у полемику. Мислим да смо заслужено побиједили. Дали смо гол из аута, што је нека наша предност, али смо у првом полувремену створили неколико шанси које нисмо реализовали. Имали смо и мало среће, када је Пулетић одлично одбранио ударац Дрља на крају првог полувремена.“