Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Минималан пораз у Градишци

Фудбалери Леотара поражени су у Градишци од Козаре резултатом 1:0 (0:0) у оквиру 13. кола Прве лиге Републике Српске.
Matija Glogovac FK Leotar

Леотар тако није успио да се реваншира Козари за елиминацију из Купа Републике Српске прије десетак дана у Требињу.

У овој утакмици обје екипе су играле доста отворено и жељеле да дођу до три бода, али је на крају више среће и спретности имала домаћа екипа, која је голом Маринка Растоке у 68. минуту утакмице дошла до три бода. Прије и након гола Леотар је имао неколико добрих прилика преко Аћимовића, Пенића, Миловића, а ударац Цмиљановића из 80. минута је завршио на пречци. Треба истаћи да се неколико пута добрим интервенцијама истакао Ристо Перишић.

Леотар је наступио у саставу: Перишић, Миловић, Цмиљановић, Бабић, Ђудерија (од 80. минута Панџић), Аћимовић (од 66. минута Крнета), Бегић, Леко (од 74. минута Глоговац), Шушњар (од 80. минута Капор), Пенић (од 46. минута Колак), Паранос.

Након 13 одиграних кола Леотар се налази шестом мјесту са 22 бода, 7 мање од лидера Лакташа.

У сљедећем колу Леотар дочекује Борац из Козарске Дубице, који се налази на 15. мјесту са 12 бодова.