Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Побједа против Фамоса на отварању сезоне

Леотар је у новој сезони стартовао побједом савладавши на Полицама екипу Фамоса са 1:0. Тим из Требиња је био бољи током свих „сто и кусур“ минута и заслужено дошао до побједе, која је могла да буде и убједљивија, али су лако у посљедњим тренуцима могли да остану без цијелог плијена.

Ипак, оно што је обиљежило ову утакмицу је хуманитарни карактер сусрета, јер је сав приход од улазница уплаћен за лијечење Дуње Рудовић, двогодишње дјевојчице из Требиња. Акцију су мајицама са поруком „Дуња побједи“ у којима су изашли на терен подржали и играчи Леотара, а тренер Фамоса Дарко Војводић је купио 20 улазница прије сусрета. Такође, током свих 90 минута на источној трибини је био истакнут велики транспарент „Дуња побједи“ у режији навијача из Дуњиног насеља Мокри долови, поред кога су се заједнички сликали играчи обје екипе.

Блага теренска иницијатива Леотара током првог полувремена крунисана је голом у 45. минути, када је новајлија у редовима Требињаца Огњен Ђуричин савладао Васиља ударцем са 15-ак метара.

У 52. минуту дошло је до прекида утакмице. Играчи Леотара нису хтјели да избаце једну лопту након што је играч Фамоса остао да лежи, а судија није прекинуо сусрет. Дошло је до велике гужве у којој су учествовали сви актери сусрета.

Након 18 минута сусрет је настављен, а након „подјеле“ картона, Леотар је имао играча мање на терену, јер је искључен Матија Рачић, а клупу је морао да напусти и тренер Фамоса Војводић.

До краја утакмице је виђена велика борба на терену. Леотар је могао да ријеши питање побједника, али Панџић, Леко и Бегић нису успјели да материјализују контранапад у коме су имали „вишак“. Казна је могла да стигне у 12. минуту надокнаде, када је након грешке одбране Леотара Лука Асентић сам изашао на голмана Видаковића који је добро изашао и скратио угао.

Леотар је наступио у саставу: Видаковић, Батос, Бабић, Ђуричин (од 86. минута Панџић), Бегић, Максимовић (од 62. минута Раденовић), Ђајић, Рачић, Радосављевић (од 73. минута Леко), Вукајловић (од 86. минута Глоговац), Милић.