Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Пораз Леотара на крају сезоне

У посљедњем колу м:тел Прве лиге Републике Српске за сезону 2023/2024, Леотар је поражен у Лакташима од истоимене екипе резултатом 4:2 (1:1).
Filip Kolak FK Leotar

Након првих 45. минута резултат је био 1:1. Повели су домаћи голом Стефана Милојевића у 16. минуту, да би четири минута касније Филип Колак изједначио резултат. Леотар је преокренуо резултат у 57. минуту, када је погодио Лука Бегић. Ипак, Леотар ниеј успио да издржи нападе домаће екипе, те је одбрана аншег тима капитулирала три пута до краја утакмице, а голове су постигли Стефан Милојевић у 70. минуту, Милан Шикањић у 85. и Никола Турањанин у 90. минуту.

За Леотар су наступили: Видаковић, Цмиљановић, Бабић (од 88. минута Капор), Бегић, Колак, Леко (од 46. минута Леко), Ковачевић (од 65. минута Маријага), Ђуричковић, Васиљевић, Паранос (од 73. минута Раез), Милић.

Леотар је сезону завшрио на четвртом мјесту са 54 освојена бода. У 34 утакмице остварено је 17 побједа, 3 ремија и 14 пораза, уз гол разлику 46:45.