Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Пораз у Мостару: Вележ – Леотар 2:0

Фудбалери Леотара су поражени у Мостару од Вележа резултатом 2:0 у oквиру 25. кола м:тел Премијер лиге.
Miloš Aćimović FK Leotar FK Velež

Ослабљен неиграњем чак пет првотимаца, Леотар није могао више од часног пораза против екипе која у другом дијелу првенства игра као препорођена. Леотар је био достојан противник током цијеле утакмице, покушавајући да из контранапада учини више пред голом Вележа.

Домаћи су повели у 17. минуту голом Еда Вехабовића. Ћуковић је прошао по лијевој страни, након чијег центаршута и лоше поставке у одбрани Леотара Вехабовић постиже водећи погодак. Покушао је тренер Леотара троструком измјеном на полувремену да мало „раздрма“ екипу, али је Вележ у 70. минуту удвостручио предност. Погријешио је Амар Тахрић, који је додао лопту до Нермина Хаскића, који маниром расног стријелца постиже други гол за Мостарце и уводи свој тим у мирну завршницу.

У најави утакмице смо истакли да смо знали коме идемо. Ова екипа игра другачији фудбал него раније и дјелују препорођено под водством колеге Јусуфбеговића. Сигурно да су иза Зрињског вјероватно најбоља екипа. Разлика у квалитети је била евидентна. Треба што прије да се опоравимо и да се окренемо наредних осам кола гдје играмо са равноправним екипама. Желим Вележу све најбоље у наставку првенства„, рекао је Максимовић.

У следећем колу, Леотар на Полицама дочекује Сарајево, а утакмица се игра у суботу 15. априла од 16 часова.

ВЕЛЕЖ – ЛЕОТАР   2:0   (1:0)

Мостар – Стадион „Рођени“. Гледалаца: 2000. Судија: Бењамин Дељковић (Сарајево). Стријелци: 1:0 Вехабовић 17, 2:0 Хаскић 70. Жути картони: Хркач, Вехабовић (Вележ), Георгиев, Стојковић (Леотар).

ВЕЛЕЖ: Хаџикић, Зељковић, Пршеш, Хркач, Анђушић (од 54. минута Сантос), Шикало (од 82. минута Мућај), Хаскић, Ћуковић (од 82. минута Домић), Вехабовић (од 82. минута Леаи), Дејановић, Лауш (од 60. минута Хасановић). Тренер: Недим Јусуфбеговић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Узелац, Прусина, Стојковић, Милић (од 46. минута Георгиев), Шиповац, Аћимовић (од 75. минута Ђудерија), Станојевић (од 65. минута Карић), Цмиљановић, Чавић (од 46. минута Тахрић), Милаковић (од 46. минута Спаић). Тренер: Марко Максимовић.