Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Посушје – Леотар 1:0

Фудбалери Леотара поражени су са 1:0 на гостовању у Посушју, у оквиру 27. кола м:тел Премијер лиге.
Leotar Posušje 1 0

Једини гол на утакмици постигао је Слободан Милановић у 58. минуту, након низа грешака у одбрани Леотара. Прво полувријеме Леотар је одиграо доста добро, пропустивши неколико прилика да стигне до гола, а најбољу је имао Харис Ханџић, чији је ударац са ивице шеснаестерца Лука Кукић крајњим напором „извадио“ испод пречке. И Посушје је имало своје прилике, али се у 2-3 наврата истакао голман Душан Пулетић.

Друго полувријеме Леотар је лоше отворио, дозволио домаћину да загосподари тереном и да створи неколико прилика, те из једне од њих стигне до злата вриједног гола, који им је донио три бода.

Сама завршница донијела је много нервозе на обје стране, а најгоре је прошао капитен Леотара Ђоко Миловић, који је добио директан црвени картон. На самом крају Леотар је могао до бода, али је Ханџић закаснио на центаршут Алексе Спаића са лијеве стране.

ПОСУШЈЕ – ЛЕОТАР   1:0   (0:0)

Требиње – Стадион „Мокри Долац“. Гледалаца: 3500. Судија: Адмир Мусић (Храсница). Стријелци: 1:0 Милановић 58. Жути картони: Бобан, Лучић, Маглица, Хорић, З. Бегић (Посушје), Станојевић, Ђајић, Ханџић. Црвени картони: Миловић (Леотар) у 88. минуту.

ПОСУШЈЕ: Кукић, Маглица, Брковић (од 90.+4. минута Бешић), Миланковић (од 90. + 1. минута Д. Бегић), З. Бегић, Јовић (од 77. минута Роца), Марковић (од 46. минута Георгијевић), Лучић, Хорић, Дадић, Бобан. Тренер: Бранко Карачић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Миловић, Карић (од 61. минута Станојевић), Прусина (од 61. минута Аћимовић), Чубрило, Милић (од 69. минута Тахрић), Ханџић, Шиповац (од 87. минута Спаић), Ђајић, Ђудерија (од 46. минута Чавић), Цмиљановић. Тренер: Марко Максимовић.