Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Посушје – Леотар 1:1

У 20. колу М:тел Премијер лиге Леотар је освојио важан бод у Посушју против директног конкурента за опстанак.
FK Leotar TIm

По веома тешком и мокром терену сви актери утакмице су оставили посљедњи атом снаге и малобројној публици на стадиону и гледаоцима поред „малих екрана“ приказали лијепу фудбалску представу. Обје екипе су пропустиле неколико зрелих прилика да дођу до сва три бода, али је по свему приказаном подјела бодова најправеднији резултат.

Посушје је повело већ у 2. минуту, када је Габријел Бобан искористио неопрезност у одбрани Леотара, заобишао голмана Душана Пулетића и довео домаћи тим у вођство. На промјену резултата чекало се свега шест минута. Марко Чубрило је извео корнер са десне стране, а највиши у скоку пред голом Посушја био је најбољи стријелац Леотара Харис Ханџић и главом послао лопту у мрежу.

ПОСУШЈЕ – ЛЕОТАР   1:1   (1:1)

Посушје – Стадион „Мокри Долац“. Гледалаца: 350. Судија: Сабрија Топаловић (Зеница). Стријелци: 1:0 Бобан 2′, 1:1 Ханџић 8′. Жути картони: маглица, Кришто, Бобан, З. Бегић (Посушје), Чубрило, Ханџић (Леотар).

ПОСУШЈЕ: Кукић, Маглица, Брковић (од 60. минута Марковић), Розић (од 82. минута Д. Бегић), Павловић, З. Бегић, Јовић, Роца, Лучић, Дадић (од 71. минута Л. Бегић), Бобан. Тренер: Горан Гранић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Узелац, Чубрило (од 72. минута Милаковић), Ханџић (од 87. минута Спаић), Шиповац, Аћимовић (од 87. минута Стојковић), Ђајић, Тахрић, Цмиљановић, Чавић (од 63. минута Карић), Георгиев (од 87. минута Милић). Тренер: Марко Максимовић.