Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Преокретом до нова три бода

Фудбалери Леотара савладали су на Полицама Љубић из Прњавора резултатом 2:1 (0:1) у оквиру 24. кола м:тел Прве лиге Републике Српске.

Леотар је и овај пут теже од очекиваног уписао бодове против екипе која се бори за опстанак. Ипак, крајњи резултат је најправеднији исход данашњег сусрета, јер је Леотар током свих 90 минута имао теренску доминацију и велики број прилика за постизање гола. Како обично у фудбалу бива, када се промаши велики број шанси стигне казна. У 41. минуту након слободног ударца, Александар Жижак је ударцем главом савладао голмана Видаковића, тако да је Љубић на одмор отишао са голом предности.

Леотар је и у другом полувремену наставио са нападима, а мрежу Прњаворчана је начео Стивен Маријага у 71. минуту, лијепим ударцем са 16 метара, када је погодио супротан угао гола Љубића. До побједе је Леотар дошао у 90. минуту. Након једног прекида лопта је дошла до Филипа Максића, који је се најбоље сналази у гужви и доноси Леотар три вриједна бода.

Након 24 одиграна кола, Леотар се налази на 6. мјесту за 39 бодова. У следећем колу, Леотар гостује Вележу из Невесиња.