Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Претпионири Леотара вицешампиони РС

Претпионири Леотара (дјечаци рођени 2011. и 2012. године) поражени су у финалу Омладинске лиге Републике Српске за претпионире од Илићке из Брчког резултатом 4:1 (2:1) и тако освојили титулу вицешампиона Републике Српске у свом узрасту.

Финална утакмица је одиграна на неутралном терену у Прњавору, а наши момци су упркос поразу у финалу приказали добру игру, те потврдили да се ради о једној веома талентованој генерацији, којој тек предстоје бројна финала и прилике да се дође до највисочијег степеника на побједничком постољу.

Леотар је повео у 2. минуту утакмице голом Андрије Мучибабића, а Илићка је до полувремена преокренула резултат головима Огњена Илића у 11. и Луке Никића у 27. минуту. Покушали су наши дјечаци да дођу до преокрета у другом дијелу утакмице, али је отворена игра резултирала са још два примљена гола (Матија Остојић у 33. минуту и Никола Радић у 50. минуту).

Леотар је наступио у саставу: Никола Грујичић, Сергеј Крунић, Вук Мијановић, Иван Ковачина, Андрија Нинковић, Данило Пантовић, Јулијан Вукановић, Андрија Мучибабић, Владан Пејовић, Андрија Поверата и Јаков Кандић. Резерве: Рајко Вучуревић, Алексеј Будимчић, Миљан Лукић, Филип Којовић, Аљоша Секуловић, Иринеј Матовић и Лука Антељ. Тренер: Срђан Андрић.

Подсјећамо да је ова екипа у групи „Југ“ остварила свих 12 побједа уз гол разлику 94:0, а у четвртфиналу су елиминисали екипу Фамоса резултатом 10:0, а у полуфиналу Жељезничар из Добоја након бољег извођења пенала (4:1, 1:1).

Срећан сам и поносан на дјечаке“ каже Срђан Андрић, тренер ове селекције. „Од првог тренинга показали су велику посвећеност, лијепо понашање, вриједно тренирали и били прави другари и тим. Нажалост, стали смо на посљедњој препреци, али то само значи да морамо да одрадимо још неки тренинг више, да ово што су научили до сада унаприједе и побољшају и сигуран сам да ће сљедећи пут отићи и корак даље. Ово је једна од најталентованијих генерација у посљедњих неколико година и надам се да ће имати све услове за квалитетан рад и тренинг и правилан спортски и људски развој„.