Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Реми са Коњичанима: Леотар – Игман 1:1

У оквиру 21. кола М:тел Премијер лиге, Леотар и Игман су ремизирали на Полицама (1:1).
Leotar - Igman

У дуелу екипа из доњег дијела табеле, виђена је садржајна утакмица. Леотар је био бољи у првом полувремену и пропустио неколико одличних прилика за вођство, док је у другом дијелу утакмице било мање прилика, иако је у једном периоду Леотар имао два играча више.

Леотар је повео у 59. минуту. Амир Велић је у свом петерцу оборио Данила Шиповца, након чега је судија Милош Гиговић показао на „бијелу тачку“. Сигуран реализатор био је Харис Ханџић, који је постигао свој 6. погодак у првенству. Ипак, само три минута касније Игман је дошао до изједначења. Након слободног ударца са 30 метара којег је извео Дарко Бодул,  Душан Пулетић је одбио лопту, а до ње први долази Мирсад Рамић и поравнава резултат. Леотар је наставио са нападима, али није успијевао да озбиљније угрози гол гостију. У 93. минуту утакмице поново је у шеснаестерцу са леђа оборен Данило Шиповац, али је овога пута шут Ханџића са 11 метара одбранио Алдин Ћеман. На одбијену лопту је натрчао Денис Стојковић, али је и његов ударац голман Коњица успио да заустави.

У следећем колу Леотар гостује у Бановићима против Слободе (субота, 15:00).

ЛЕОТАР – ИГМАН   1:1   (0:0)

Требиње – Стадион „Полице“. Гледалаца: 1000. Судија: Милош Гиговић (Градишка). Стријелци: 1:0 Ханџић (пенал) 59′, 1:1 Рамић 62′. Жути картони: Цмиљановић, Карић (Леотар), Махмић, Хебибовић, Дураковић, Бојо, Велић, Бешагић (Игман). Црвени картони: Велић у 57. минуту, Бешагић у 73. минуту (оба из Игмана).

ЛЕОТАР: Пулетић, Миловић (од 81. минута Георгиев), Узелац, Прусина (од 46. минута Тахрић), Чубрило (од 74. минута Карић), Ханџић, Шиповац, Аћимовић (од 68. минута Стојковић), Ђајић, Цмиљановић, Чавић (од 46. минута Милаковић). Тренер: Марко Максимовић.

ИГМАН: Ћеман, Дураковић, Велић, Дрљевић, Кашић (од 55. минута Алешевић), Хреља (од 64. минута Бешагић), Хебибовић, Бодул (од 76. минута Бојо), Дуповац, Махмић, Рамић (од 76. минута Ахметовић).