Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Слобода – Леотар 2:1

У оквиру 22. кола М:тел Премијер лиге Слобода је на "Тушњу" савладала Леотара са 2:1. Овај сусрет је добио епитет историјског за тузлански фудбал, јер је ово прва утакмица на стадиону "Тушањ" која је одиграна на најмодернијем хибридном терену.

Слобода је повела у 6. минуту из једанаестерца. Након што је Михаило Цмиљановић играо руком у шеснаестерцу, сигуран реализатор за „бијеле тачке“ био је Стојан Врањеш. Врањеш је свој други гол на утакмици постигао у 54. минуту на асистенцију Саида Хусејновића.

Леотар је успио да смањи резултат у 84. минуту голом резервисте Милоша Аћимовића. Имали су плаво-бијели прилику да у самом финишу дођу до бода, али је лопта прошла само пар центиметара од гола Слободе.

СЛОБОДА – ЛЕОТАР     2:1   (1:0)

Тузла – Стадион „Тушањ“. Гледалаца: 3550. Судија: Ирфан Пељто (Сарајево). Стријелци: 1:0 Врањеш (пенал) 6′, 2:0 Врањеш 54′, 2:1 Аћимовић 84′. Жути картони: Јусић, Јахић (тренер) (Слобода), Цмиљановић, Георгиев, Стојковић (Леотар).

СЛОБОДА: Ерић, Јусић, Хусејиновић (од 76. минута Османковић), Алић (од 61. минута Осмић), Шуберт, Осмић, Перван, Врањеш, Капетановић, Вошњак (од 85. минута Курталић), Делић (од 46. минута Мехмедовић). Тренер: Аднан Јахић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Миловић (од 18. минута Аћимовић), Узелац, Прусина (од 46. минута Чубрило), Ханџић (од 61. минута Стојковић), Шиповац, Ђајић, Цмиљановић, Чавић (од 57. минута Тахрић), Милаковић, Георгиев (од 57. минута Милић). Тренер: Марко Максимовић.