Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Три гола главом за три бода

Фудбалери Леотара савладали су на Полицама екипу Романије резултатом 3:2 (2:1) у оквиру 26. кола м:тел Прве лиге Републике Српске.
FK Leotar - FK Romanija

Екипа са Пала показала се као можда и најквалитетнија екипа која је овог прољећа гостовала на Полицама, те је мало недостајало да у судијској надокнади дођу до бода.

Утакмица између Леотара и Романије почела је одавањем почасти минутом шутње недавно преминулом Васу Милићу, навијачу нашег клуба и оцу нашег фудбалера Зорана.

Ђоко Миловић је довео Леотар у предност у 5. минуту. Након центаршута Михаила Цмиљановића из корнера, Миловић је био најспретнији пред голом и главом послао лопту у мрежу Романије. Гости су изједначили у 9. минуту преко Луке Радовића, након брзог контранапада. Леотар је поново повео у 29. минуту. Овај пут Миловић је био у улози асистента, а Лука Бегић је погодио главом за 2:1. Одмах на почетку другог полувремена Леотар је дао и трећи гол главом. Стријелац је био Никола Леко, а другу асистенцију је уписао Михаило Цмиљановић. Коначан резултат поставио је Сампсон Вирекох у 56. минуту утакмице.

Након 26 одиграних кола Леотар се налази на 4. мјесту на табели. Сљедеће коло на распореду је већ у сриједу, када Леотар гостује у Приједору екипи Рудара.