Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Убједљива побједа против Фамоса

Фудбалери Леотара остварили су прву побједу у сезони савладавши на Полицама екипу Фамоса резултатом 3:0 (1:0) у оквиру другог кола Прве лиге Републике Српске.
Luka Begić FK Leotar

Леотар је од почетка утакмице контролисао игру и имао већи посјед лопте на половини противника. И поред три постигнута гола било је евидентно да у игри Леотара постоји још много простора за напредак. Рано постигнути гол донио је мирноћу изабраницима Олега Ћурића да мирно приведу утакмицу крају, мада су могли да постигну још неколико голова, да су имали више концентрације у завршници.

Први гол постигао је Милош Аћимовић у 19. минуту. Након слободног ударца са лијеве стране који је извео Филип Колак, Аћимовић је са 10-ак метара постигао гол главом. Десет минута касније Леотар је удвостручио предност. Лука Бегић се изборио за лопту на десној страни, додао до Огњена Крнете, који постиже гол на свом дебију у дресу Леотара. Коначних 3:0 поставио је Луга Бегић у 58. минуту након једне гужве и „карамбола“ у петерецу гостију. Иако се у први мах чинило да је стријелац Никола Леко, службена лица су гол приписала Бегићу.

У сљедећем колу Леотар гостује у Омарској.

ЛЕОТАР – ФАМОС   3:0   (2:0)

Требиње – Стадион „Полице“. Гледалаца: 500. Судија: Немања Алексић (Бања Лука). Стријелци: 1:0 Аћимовић 19, 2:0 Крнета 29, 3:0 Бегић 58. Жути картони: Ђајић, Миловић, Бегић, Милић, Глоговац (Леотар), Перовић, Лазић, Стјепановић (Фамос).

ЛЕОТАР:Перишић, Миловић, Цмиљановић, Бабић, Милић (од 69. минута Глоговац), Леко, Колак (од 58. минута Шушњар), Аћимовић (од 78. минута Панџић), Ђајић, Бегић (од 69. минута Ђудерија), Крнета (од 58. минута Паранос). Тренер: Олег Ћурић.

ФАМОС: Рончевић, Абрего, Тиро, Стјепановић (од 69. минута Бјелош), Перовић, Даниловић (од 69. минута Шкрба), Тешановић (од 46. минута Вранешић), Лазић, Пеарт (од 59.. минута Радовић), Марковић, Блажић (од 46. минута Куљанин). Тренер: Дарко Војводић.