Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Жељо салвладан након 11 година

Леотар је остварио прву побједу овог прољећа, савладавши на Полицама Жељезничар 1:0 (1:0) у оквиру 24. кола М:тел Премијер лиге.

Био је ово први тирјумф Леотара против тима са Грбавице након 11 година. Једини погодак на утакмици постигао је Денис Стојковића у 32. минуту, након аута који је са десне стране извео капитен Ђоко Миловић. Стојковић је искористио неспретност одбране Жељезничара и између дефанзиваца успио да пошаље лопту у мрежу.

За 90 минута, Жељезничар је успио да створи само једну прилику на самом крају првог полувремена, али је голман Душан Пулетић бравурозно одбранио ударац Дрља.

Утакмици је присуствовало око 250 навијача Жељезничара.

У следећем колу Леотар гостује у Мостару, гдје ће играти против Вележа (субота, 16.00).

ЛЕОТАР – ЖЕЉЕЗНИЧАР   1:0   (1:0)

Требиње – Стадион „Полице“. Гледалаца: 1500. Судија: Франо Јелић (Широки Бријег).

Стријелци: 1:0 Стојковић 32′.

Жути картони: Прусина, Ђајић, Чубрило, Ханџић, Шиповац, Миловић (Леотар), Јашаревић, Бегановић, Дрина (Жељезничар).

ЛЕОТАР: Пулетић, Миловић, Прусина, Чубрило, Стојковић (од 61. минута Шиповац), Ханџић (од 90. минута Спаић), Аћимовић, Ђајић, Цмиљановић, Чавић (од 69. минута Милић), Милаковић (од 69. минута Карић). Тренер: Марко Максимовић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Бендер, Цоцалић, Крпић, Шрилић, Дрљо (од 46. минута Хоџић), Хоџић (од 58. минута Мекић), Дрина, Бегановић (од 73. минута Харачић), Галић, Амоа, Јашаревић. Тренер: Едис Мулалић.