Шампион Премијер лиге 2002/2003, Освајач Купа РС 2001/2002, 2003/2004, 2020/2021

FK-Leotar-Logo100x100

ФУДБАЛСКИ КЛУБ "ЛЕОТАР" ТРЕБИЊЕ

Преокрет Мостараца за три бода: Леотар – Вележ 1:3

Фудбалери Леотара уписали су и четври узастопни пораз, а овај пут бодове са Полица одњела је екипа Вележа. Иако су Требињци повели, нису успјели да сачувају стечену предност.
FK Leotar

Леотар је добро отворио утакмицу, играо отворено и агресивно и притискао госте. Утакмица је играна по кишовитом времену и веома тешком терену, тако да је то отежавало посао за обје екипе.

Леотар је повео у 18. минуту. Зајмовић je у скоку након корнера одгурнуо Милоша Секуловића, а судија Шеховић је показао на „бијелу тачку“. Сигуран реалзиатор био је Дејан Максимовић, који је лопту послао у своју десну страну, а голмана Богдановића у лијеву. Вођство Леотара је трајало свега два минута, када је Марко Перишић неспретно реаговао након једног центаршута и главом послао лопту у властиту мрежу. Након тога, Вележ је преузео конце игре, али се са неријешеним резултатом отишло на одмор.

Теренска иницијатива Вележа настављена је и у другом полувремену. У 69. минуту Вележ је извео контранапад по десној страни, Ристо Перишић је успио да одбрани ударац гостију, али је на одбијену лопту на другој стативи натрчао Зајмовић и послао је у мрежу. Сличан гол Леотар је примио два минута прије краја сусрета. Брандао је прошао по лијевој страни, након што се оклизнуо Чолић, Перишић је успио да одбрани ударац Бразилца, али је Пршеш поново био сам на супротној стативи и поставио коначних 1:3.

ЛЕОТАР – ВЕЛЕЖ    1:3    (1:1)

Требиње – Стадион „Полице“. Гледалаца: 300. Судија: Адмир Шеховић (Сарајево). Стријелци: 1:0 Максимовић 18 (пенал), 1:1 М. Перишић (аутогол) 20, 1:2 Зајмовић 69, 1:3 Пршеш 88. Жути картони: Андрић, М. Перишић, Секуловић, Миловић, Пребирачевић (Леотар), Џанковић, Зајмовић, Салчин, Исић, Радовац (Вележ).

ЛЕОТАР: Р. Перишић, Миловић (од 75. Милић), Андрић (од 75. минута Босанчић), Тодоровић, Секуловић, Аћимовић, Максимовић (од 65. минута Паранос), Чолић, Ђурић (од 28. минута Пребирачевић), М. Перишић (од 75. минута Ристић), Арсић. Тренер: Бранислав Крунић.

ВЕЛЕЖ: Богдановић, Зељковић, Анђушић (од 81. минута Вехабовић), Овчина (од 66. минута Цвијановић), Исић, Пецо (од 84. минута Брандао), Хасановић (од 46. минута Пршеш), Салчин, Зајмовић, Џанковић (од 46. минута Ћосић), Радовац. Тренер: Феђа Дудић.